آدرس: تهران- خیابان خالد اسلامبولی(وزرا) نبش خیابان 12 پلاک 54

چگونه از ورود ویروس کرونا به بدنمان پیشگیری کنیم؟

فرقی ندارد موضوع ویروس کرونا باشد، انفولانزا باشد یا حتی صحبت درباره ویروس اچ آی وی باشد. در هر شرایطی اولین سلاح بدن انسان در برابر ویروسها سیستم ایمنی بدن و گلبولهای سفیدند. گرچه در کنار سیستم ایمنی بدن، استفاده از داروها نیز الزامی است اما هر اندازه سیستم ایمنی بدنتان را بیشتر حفاظت کنید، در برابر ویروسها آسیب پذیری کمتری خواهید داشت.

اگر نگران هر نوع بیماری از جمله ابتلا به ویروس کرونا هستید بهتر است این نکات را بدانید:

چگونه از ورود ویروس کرونا به بدنمان پیشگیری کنیم؟

سیر

. این ماده معطر دارای ترکیباتی است که به سیستم ایمنی بدن در مبارزه با میکروب ها کمک می کند. یک مطالعه جدید نشان داد که تعداد سرماخوردگی کسانی که یک مکمل سیر روزانه مصرف می کنند ، تقریباً نصف دیگران است. دکتر اینا لوکیانوفسکی ، فوق تخصص بیماری های عفونی می گوید: “داروهای ارزان قیمت و قدیمی خانگی مانند سیر تازه ، لیمو تازه ، فلفل و عسل واقعا مفید هستند.”

چگونه از ورود ویروس کرونا به بدنمان پیشگیری کنیم؟

ویتامین C

شاید بد نباشد حداقل روزی یک لیوان آب پرتقال بنوشید. دکتر کلی متخصص تغذیه در انجمن تغذیه ایالات متحده می گوید: “اولین چیزی که هنگام احساس سرماخوردگی به آن می پردازیم، ویتامین C است.” “مطالعات نشان داده اند که مصرف ویتامین C در ۲۴ ساعت اول بیماری ها می تواند به سیستم ایمنی بدن کمک شایانی کند.

چگونه از ورود ویروس کرونا به بدنمان پیشگیری کنیم؟

سوپ مرغ

سوپ مرغ واقعا برای تقویت سستم ایمنی بدن مفید است. یک مطالعه در ژورنال Chest به بررسی حرکت گلبول های سفید به نام نوتروفیل ها هنگام ورود ترکیب سوپ به بدن پرداخت. سلولهای در معرض سوپ مرغ حرکات کمتری را نشان دادند ، که این خاصیت ضد التهابی سوپ را نشان می دهد. سوپ مرغ حاوی مواد شیمیایی خاصی است که می تواند سطح التهاب را در معابر بینی کاهش دهد. فراتر از آن ، سوپ مرغ مملو از مواد مغذی است و احساس خوبی در گلو درد و التهابات تنفسی دارد.

چگونه از ورود ویروس کرونا به بدنمان پیشگیری کنیم؟

دستان خود را بشویید

همیشه نمی توان از ویروسها با خوراکی ها جلوگیری کرد ، اما شستن دستان در واقع می تواند بسیار کمک کند تا ویروسهای محیط را با خود حمل نکنید. هر اندازه به نظافت شخصی و شستشوی دست ها بیشتر دقت کنید، سالم تر خواهید ماند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.